Centrum Tomatisa

Ewa Pancer Głowacka Ewa Pancer-Głowacka – Założycielka Centrum Tomatisa, Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku pedagogika specjalna, specjalność oligofrenopedagogika, międzynarodowy certyfikowany konsultant metody Tomatisa, terapeuta integracji sensorycznej I i II stopnia, absolwentka psychologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.


Ukończone szkolenia

  • Solisten Tomatis Training a License Agrement signed with Tomatis Development SA,
  • Neurologiczne podstawy procesów integracji sensorycznej i podstawowa ich ocena,
  • Diagnoza i terapia zaburzeń procesów integracji sensorycznej,
  • Ruch dla Uczenia się (Move to Learn) – efektywny program percepcyjno-motoryczny do zastosowania w twojej klasie,
  • Teoria i praktyka terapii psychomotorycznej wg M. Procus i M. Block,
  • Stymulacja systemu taktylnego i jej wpływ na rozwój dziecka,
  • Podstawy prowadzenia terapii i edukacji dzieci z autyzmem – szkolenie organizowane przez Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli Synapsis,
  • Szkolenie z zakresu diagnozy i terapii dzieci ze specyficznymi trudnościami w zakresie nauki matematyki,
  • Szkolenie na temat „Jak pracować· z dzieckiem autystycznym” prowadzonym przez Centrum Twórczego Rozwoju Dziecka Kleks.

Doświadczenie zawodowe

Swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła pracując przez dwa miesiące w Centrum Tomatisa we Francji oraz jako konsultant metody Tomatisa, w Centrum Audio – Psycho – Fonologii , gdzie prowadziła diagnozę i terapię dzieci z zaburzeniami rozwoju, diagnozę integracji sensorycznej, zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci odbywających trening słuchowy i współpracowała w zakresie organizacji szkoleń, w Fundacji Synapsis gdzie w latach 2004 – 2006 odbyła staż ucząc się podstaw prowadzenia terapii dla dzieci z autyzmem, w ośrodku Acentrum, gdzie prowadziła diagnozę i terapię metodą integracji sensorycznej, oraz wspomaganie rozwoju umysłowego i zajecia pedagogiczne, w Niepublicznym Przedszkolu Bajkowa Kraina gdzie prowadziła zajęcia dla dzieci i ich rodziców, a także w Zespole Szkół Specjalnych nr 101, gdzie prowadziła zajęcia metodą Tomatisa i integracji sensorycznej, w Centrum Mowy i Ruchu Elf, gdzie prowadziła terapię integracji sensorycznej, wspomaganie rozwoju umysłowego wg. Gruszczyk-Kolczyńskiej i Zielińskiej oraz terapię pedagogiczną i w ośrodku Uniquecenter gdzie zajmowała się treningiem słuchowym metodą Tomatisa, zajęciami pedagogicznymi i integracją sensoryczną.

Prywatnie

Córka, Siostra, Żona i Mama. Autorka tekstów o charakterze inspiracyjnym publikowanych z myślą o jej małej Córeczce. Zapalony czytelnik literatury inspiracyjnej, psychologicznej i książek w ogóle. Miłośniczka gotowania – czemu daje wyraz prowadząc bloga kulinarnego.Mała osóbka o wielkim sercu i wielkim entuzjaźmie i radości życia, która potrafi zainspirować do zmian. Ma skłonność do romantyzmu, idealizmu, arbuzów, gorzkiej czekolady, soku z grejpfrutów, Ludzi, przez wielkie L, czarownic przez małe c, obserwatorka rzeczy małych i wielkich co wie że Sarna nie lepsza od słonia… bo każdy jest z nas inny :)

Tu mnie jeszcze znajdziesz